KERKÜK TUZAĞINDAN USUL USUL MUSUL'A

Yazan: KASIM ÖMER

Kerkük Tuzağından Usul Usul MUSUL'A.

--------------------------------------------------------------------------------

IRAK DEMOKRAT TÜRKMEN PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI :Kasım ÖMER'in AÇIKLAMASI.


"TELAFER ÇANAKKALEDİR GEÇİLMEZ"


Irak toprak bütünlügünü (TEK IRAK) savunan tek parti Irak Demokrat Türkmen Partisi'dir. 15 Aralık 2005 tarihinde Irak'ta sözde seçimler yapılacağı süre zarfında, gerekçelerimizi aşağıdaki şekilde savunduk.


15 Aralık'ta Irak'ta sözde seçimler yapılacak. Bu seçimlerde Amerikan işgal güçlerinin kurduğu sözde Irak Meclisi'nin üyeleri seçilecek.
Bu seçimler gayri meşrudur. Nedenleri ise sunlardır:


1.Irak işgal altındadır.
2.Silah altında zorbalıkla seçim yapılamaz.
3.Dayatılan bu seçimlerin demokrasiyle ilgisi olamaz.
4.Bu seçimlerin esas hedefi, Irak'ı parçalamak, ardından bütün bölgede sınırları değiştirecek zemini oluşturmaktır.
5.Irak'ta temsiliyeti ortaya çıkaracak gerçek anlamda bir sayım yapılmamıştır.
6.Seçmen kütükleri ABD ve İngiliz işgal güçlerinin kontrolünde hazırlanmış ve yine onların güdümünde değişiklikler yapılmaktadır.
7.Ocak ayındaki seçimler ve anayasa referandumu sırasında oy sayımlarında hile yapıldıgı açıkça çıkmıştır. Şimdi de yapılacağı aşikardır.
Ancak bunlar bile yapılacak bu seçimlerin göstermelik olduğunu kanıtlamaya yeter.

SEÇİMİN HEDEFİ;SÖZDE "KÜRDİSTAN"I YASALLAŞTIRMAK VE IRAKI RESMEN BÖLMEK.


Bu seçimin esas hedefi, Irak'ın kuzeyinde ABD'nin 15 yıldır kurumsallaştırdığı sözde "Kürdistan'ı" yasallatırmaktır. ABD, Irak'ın kuzeyi dışında Irak'ın hiç bir bölgesinde güvenlik içinde olmadığını gördüğü için, güçlerini Irak'ın kuzeyine doğru çekmeye hazırlanmaktadır. Bu durum batı basınında işlenmektedir. Bu Türkiye ve bölge ülkeleri için büyük bir tehdittir. Bütün kuzey Irak Incirlik Üssü haline ABD tarafından getirilecektir.
"TÜRKMENLER ÜZERİNDEN YENİ OYUNLAR"


Bu süreçte, Türkmenler sözde Kürdistan'ın yasallaştırmasında araç olarak kullanılmak istenmektedir. TC Dış İşleri Bakanlığı PKK'nin iki partisinin 15 Aralık'ta seçimlere katılmasına karşı girişimde bulundu. Oysa daha tehlikeli bir gelişmeyi dikkatinize sundum. Şu anda Irak Cumhur Başkanlığı koltugunda oturan Celal Talabani'nin Kürdistan Yurt Sever Partisi'nin kontrolundeki (Kerkük kökenli) sözde 2 Türkmen partisi 15 Aralık seçimlerinde "Kürdistan Parlementosu seçimlerine katılacak.
Bu iki parti Irfan Kerküklü başkanligindaki Millet Partisi ve Hişam Aslan başkanlıgındaki Türkmeneli Milli Hareketi'dir. Bunun dışında Barzani'nin kontrolünde 9 sözde Türkmen partisi (Kerkük kökenli) de bu seçimlere katılacaktır. Velit Serike başkanlıgında türkmen kardeşlik partisi ,seyfettin demirci başkanlıgındaki türkmen birlik partisi ,cevdat naccar başkanlıgındaki türkmen kültür merkezi ,şiraz üzeyri başkanlıgındaki türkmen demokrat milliyetçi partisi ,Abdülkadir Bezirgen başkanlığındaki türkmen islah partisi sami şebek başkanlıgındaki türkmen liberal parti ,Dılşad Çavuşlu başkanlıgındaki Kürdistan Türkmen demokrat Hareketi ,Muvaffak koryalı başkanlıgındaki doğuş partisi Şiraz enver başkanlıgındaki türkmen milli kurtuluş partisi.Ayrıca ıran kontrolünde olan (Kerkük kökenli)türkmen islami parti(Abbas bayatlı)ve vefa partisi ve bunun yanında suudi arabistan destekli Türkmen kara partisi(faruk abdulrahman).ve süriye desteki islami türkmen hereketi (sami dönmez).Ve ırak türkmen cephesinin (Sadettin ERGEÇ)5 kuruluştan(kerkük kökenli) oluşan partileri sırasıyla 1.türkmen adalet partisi(enver bayraktar)mısır ihvani müslimine baglı.2.islam türkmen hereketi süriye baglı.3.bagımsız türkmen hereketi(erbil merkez) barzaninin özel kolu(şakir uzeyir agalı).4.Türkmeneli partisi(aşırı ırkçı mikro milliyetçi) riyaz sarı kahya.5.milli türkmen partisi ne savunduğunu bilmez (boş) parti .Bu saydıgım partilerin hepsi Irak türkmen cephesi dahil 15 aralıktaki seçimlere evet deymişler , dolayısı ile türkmenlere ve Türkiyeye ihanet itmişler ,türkmenlerin seçime katılmıyarak ileride birleşmiş milletlerde sunulacak olan kartını yok etmişlerdir.ırak ve türk kamoyunun dikkatına sunuyorum.BU partilerin hepside bölücü ve ırakın parçalanmasından yan ,Bazan federasyon ,bazan federe devlet ,bazan kerkük özel istetü bazan "kürdistanda Özerklik" savunan partilerdir Bütün talimatlarınıda ağabeylerinden alırlar.
_ŞÖYLE SÖYLEMİŞTİK-
Amaç ve tehlikeki sonuçlar doğurabilecek OYUN  şudur .
Barzaninin kontrolündeki sözde kürdistan ın parlementosunda türkmenlerinde temsil edildiği görüntüsü yaratarak ,kukla kürdistana türkmenlerin ve türkiyenin itirazını engellemek isteniyor deymiştik ve haklı çıktık ve kerkük tuzagını dayatılar şimdi.Böylece başta kerkük ve telafer olmak üzere türkmenlerin yaşadığı coğrafya( telafer, musul, salahattin ,diyala, erbil,kerkük)Sözde kürdistan'ın içine katılmak amaçlanmaktadır deymiştik ve söylediklerimiz aynen "kürdistan bölgesi yasası" ile gerçekleşti.ALİM OLMAYA GEREK YOK SADECE KARŞI TARAFIN AMAÇLARINI OKUMAK GEREKİYOR.
-"TÜrkiye BU SEÇİMLERİ VE SÖZDE KÜRDİSTANI" KABUL EDEMEZ deymiştik,
Sözde kürdistan başkanı ünvanını taşıyan mesut barzani ,pkk terörünü koz olarak kullanarak türkiyeye kendini kabul ettirmek peşindedir. barzani bu cesareti arkasına aldığı ABD den almaktadır .Esas tehlike,Barzaninin ta kendisidir.ırak türkmenlerinin yaşadıgı coğrafyayla birlikte türkiyenin güneydoğusu da barzaniye hediye edilmek istenmektedir.
Üstelik Sözde kürdistanı kabulu 1926 ankara Anlaşmasına aykırıdır.
1926 Ankara anlaşması'yla misaki Milli içindeki ırak topraklarında kalan bölgenin (90000)km2 alan MUSUL EYALETİ üniter bir ırak (tek ırak) içinde kalacağı anlaşmaile imza altına alınmıştır.BU DURUM DEĞİŞTİRİLEMEZ...!
IRAK ,IRAKLILARINDIR ...YAŞASIN TEK IRAK.
IRAK DEMOKRAT TÜRKMEN PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI: KASIM ÖMER....

www.beyazrenkler.com
10/02/2007
__________________
....EMPERYALİZMİN KIRILMA NOKTASI IRAK OLACAKTIR, SIRAT KÖPRÜSÜDE TELAFER OLACAKTIR... KASIM ÖMER

NOT: BU YAZI ISIMSIZ BIR ZIYARETCIMIZ TARAFINDAN YORUMLAR KISMINA YAZILMISTIR. BENDE YORUMSUZ BIR SEKILDE SIZLERIN YORUMUNA SUNUYORUM..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !